Başlangıç İçin Decathlon’dan Alınabilecek Kamp Malzemeleri

Merhaba Dostlar;
Kamp yapmak istiyor ancak malzeme seçmekte zorlanıyor musunuz? Sizler için Decathlon’dan düşük bir bütçeyle alınabilecek, başlangıç için tüm kamp ihtiyaçlarınızı karşılayacak malzemeleri seçtim. Katkı sağlamasını dilerim.

1 – MH50 QUECHUA ÇADIR (2 Kişilik)

Yaz kamplarında dış mekanda kullanabileceğiniz uygun fiyatlı iki kişilik Quechua marka çadır. Çadır tek tente olup sadece yaz aylarında kamp yapmaya uygundur. Çadırın bir adet havalandırması, bir adet kapısı bulunmaktadır. Yaz aylarında direkt güneşe maruz kaldığında renk atması ve çatlama riski yüksektir. Ama uygun fiyatlı bir çadırım olsun derseniz tercih edebileceğiniz çadırlardan biri. Yağmurlu havalarda %100 su geçirmektedir. Ebatı ve ağırlığı çantanızın yanında kolaylıkla taşınmaya elverişlidir. Polleri (direkleri) cam elyaftan olduğu için kurulum esnasında hassas olunması gerekmektedir Aksi takdirde kırılma riski bulunmaktadır.
https://www.decathlon.com.tr/mh50-cadir-id_8602416.html

2 – ARPENAZ 20°C QUECHUA UYKU TULUMU

Kampın olmazsa olmazlarından ikinci ürünümüz uyku tulumu. Yaz kamplarında rahatça uyuyabileceğiniz +20 derece performansa sahip çift kişilik battaniye olarak da kullanılabilecek, ayrıca çok sıcak havalarda mat üzerine serilebilecek ve uyku kalitesini artırabilecek bir ürün. +20 ve üzeri olan sıcaklıklarda uyku tulumu ihtiyaca göre kullanılmayabilir ancak kamp listesine eklemek de fayda görüyorum. Diğer uyku tulumlarının aksine bu ürün yıkanabilme özelliğine de sahip, bu açıdan da temizlenmesi diğerlerine göre daha kolay.
https://www.decathlon.com.tr/arpenaz-20-uyku-tulumu-id_8513486.html

3 – ARPENAZ M 100 FORCLAZ KAMP MATI

Decathlon’dan alabileceğiniz üçüncü ürün ise yaz aylarında hem zeminden izolasyonunuzu sağlayacak hem de rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olacak olan kamp matı. Sadece yaz aylarında kullanabilirsiniz. Yine bütçeye göre daha üst segmentlerde bir mat almanızı tavsiye ederim. Silindir şeklinde olması taşımada zorluk yaratabilir, sırt çantanıza bağlamanızı öneririm.
⚠️ Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus; gri olan alüminyum kaplı tarafı her zaman zemine serilecek. İnsanlar inatla bunun tam tersini yaparak beni gerçekten çok yoruyorlar😊
https://www.decathlon.com.tr/forclaz-m100-mat-id_5591048.html

4 – 30 LÜMEN -ONNIGHT 50 FORCLAZ KAFA LAMBASI/FENERİ

Bir ya da iki günlük kamplarda rahatça kullanabileceğiz ayarlanabilir kafa lambası. Her ne kadar resmi sitesinde 15 metre geniş aydınlatma yazıyor olsa da en fazla 2-3 metre önünüzü görebileceğiniz, ufak işlerinizi yapabileceğiniz başlangıç için ideal bir kafa lambası. Pil ömrü 25 saat yazıyor lakin siz bunu 6 saat gibi düşünüp yanınıza muhakkak yedek pil alın. 👍
https://www.decathlon.com.tr/onnight-50-kafa-lambasi-id_8364416.html

5 – MH100 QUECHUA KAMP YEMEK SETİ (TEK KİŞİLİK)

Kamp yapacağınız alanda yemek yeme imkanı bulunmuyor ya da ben kendi yemeğimi kendim yaparım derseniz bu ürüne de bir göz atmanız da fayda var.
Tek kişilik kullanabileceğiniz kamp tenceresi, çatal, kaşık, bıçak, kase ve 1,1 lt hacimli tencere bulunmaktadır. *Bu ürün fiyat ve performans olarak üst segmentlerde de alabileceğiniz tek kişilik paslanmaz pişirme setidir. Tenceremizin sap kısmının çıkartılabiliyor olması yemek yaparken oldukça kolaylık sağlayacaktır. Tencerinin üzerinde bulunan delikler ise daha güvenli bir pişirme olanağı sağlıyor. İçinden çıkan 0,45 lt’lik kase hem yemek tabağı hem de bardak olarak kullanılmaya elverişli. Kaşık, çatal ve bıçak plastik malzemeden olduğu için ısıya çok dayanıklı olmuyor, erimemeleri için dikkatli olmakta fayda var.
https://www.decathlon.com.tr/mh100-kamp-yemek-seti-id_8492724.html

6 – TREKKİNG SIRT ÇANTASI – 50 L – GRİ FORCLAZ

Tüm bu malzemeleri ve kişisel eşyalarınızı da kolaylıkla taşımınıza yaracak olan 50 lt’lik FORCLAZ sırt çantası. Yaz kamplarında rahatça kullanabileceğiniz, hacmi ile tüm kamp eşyalarınızı içine rahatlıkla koyabileceğiniz, boş ağırlığı 1,6 kg olan uygun fiyatlı kullanışlı bir sırt çantası.
https://www.decathlon.com.tr/sirt-cantasi-50-l-id_8300838.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir