Çamcaz Koyu Kamp Alanı – Seferihisar

Merhaba Dostlar;

Deniz keyfini sessiz sakin yaşamak isteyenlerdeniz eğer sizlere harika bir koy önereceğim. Çamcaz Koyu. Seferihisar-Sığacık’ta yer alan Koy’a karayolu ile ulaşım yok. Gir’len plajının bulunduğu bölgeden ya da Sığacık’tan kiralayabileceğiniz teknelerle de ulaşabilirsiniz, ancak ben patika yoldan yürümeyi tercih ettim. Yol makilerle kaplı, eğer yürümeyi tercih edecekseniz spor ayakkabı giymenizi öneririm, sandalet ya da terlikle yürümek yolu biraz daha zorlaştırabilir. Biraz meşakkatli bir yolun sonunda ulaşılan Koy, denizinin temizliği, sessizliği ve manzarasıyla bütün yorgunluğa değiyor. 😎☀️🏖️ Yaklaşık 500-600 metre uzunluğunda bir kumsalı var. Kamp yapmaya müsait bir bölge, kumsal kumla kaplı ancak ağaçlık alanı mevcut değil. Bu yüzden gölgelik ya da şemsiye olsa daha keyifli olur. Akşam güneş batarken manzarası muhteşem. Gece olunca daha da sessiz bir yer oluyor. Suyun ve rüzgarın sesi, yıldızlar ve siz. 💫🌘🔥 Doğa ile baş başa harika bir hafta sonu. 🏕️🌈🍀

✅ WC, duş yok tahmin edeceğiniz gibi.
✅ Yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza almanızda fayda var. En yakın market Sığacık merkezde bulunuyor.
✅ Çöplerinizi zaten yanınızda götüreceğinizden eminim. ✌️

📌Ulaşım 🏍️🚗 🚌
Yukarıda da bahsettiğim gibi Koy’a karayolu ulaşımı yok.
🚗 Özel aracınızla gidecekseniz, Sığacık’tan Gir’len Plajı’na ulaştıktan sonra teknelerin kiralanacağı yere aracınızı park edebilirsiniz. Oradan tekne kiralayıp 10-15 dk’da ya da yürüyerek 30-40 dk’da Koy’a ulaşıbiliyor.
🚌 F.Altay’dan 985 numaralı ESHOT otobüslerini kullanarak Seferihisar’a ulaşıp oradan da 640 numaralı Seferihisar-Sığacık otobüsünü kullanarak Sığacık’a ulaştıktan sonra taksi kullanarak yine aynı bölgeye ulaşım sağlanabilir. Bu bölgeye giden otobüs ya da dolmuş bulunmuyor ne yazık ki.

GPS verilerine ve harita konum bilgisine alt taraftan ulaşabilirsiniz.
Doğa’nın bir başka güzelliğinde buluşmak dileğiyle, takip etmeye ve DOĞA’da KAL’maya devam ediniz. 🏕️✌️🍀

Powered by Wikiloc