Çıfıt Adası Kamp Alanı – İzmir

İnanılmaz güzel bir yerde olmanın heyecanı 😊 Çıfıt Adası; Ada’nın antik çağdaki adı MYONNESOS. Çevrede Çıfıt Kale ya da kısaca Çıfıt ya da Sıçan Adası olarak anılmakta.  Ada, karanın oldukça yakınında, hatta neredeyse karaya bitişik ve dimdik bir kaya görünüşünde.. Çıfıt Kale Adası’nı karaya bağlayan denizdeki dolgu geçit binlerce yılın bakımsızlığı sonucu dağılmış ve deniz suyunun altında kalmışsa da, ayakkabılarınızla ya da deniz ayakkabısı ile karşıya geçebilirsiniz.

📌Ulaşım 🏍️🚗 🚌

İzmir merkeze 60 km uzaklıkta olan Çıfıt Adası’na İzmir-Seferihisar yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Seferihisar Teos/Sığacık’dan güneye uzanan yeni turistik kıyı yolunda, İpsili /Doğanbey kavşağını geçtikten 3km. kadar ileride, sağda göreceğiniz yola saparak kavşaktan 2 km. kadar sonra ikiye ayrılan yoldan soldakine girince ve 2km. daha gidince adanın önüne varıyorsunuz.

Ada oldukça geniş bir alana sahip, denizi ve manzarası muhteşem. Kamp yapmak ve hafta sonu dinlenmek için inanılmaz sessiz ve sakin bir koy burası 🏕️🏞️🌳

⚠️ Önemli Bilgiler:

 🏕️ Kamp alanı oldukça geniş ama ağaç vs yok.

️Giriş ücreti yok ücretsiz kamp alanı


🚾Wc, duş, market bulunmuyor.

🏘️En yakın market 8 km

🔥Ufak ateş yakanlar var yada mangal

💧Yakında su kaynağı bulunmuyor 4 km stabil yol bulunmaktadır.

DOĞADA KAL’maya devam edin. ✌️ 🏕️🏞️🌳

Acil Durumlar İçin İletişim;

Seferihisar İlçe Jandarma Komutanı

Adres                         : Camikebir Mahallesi İzmir Caddesi No:1 Seferihisar/İZMİR    
Telefon: 0232 743 57 40

Harita Üzerinde Çıfıt Adası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir