Değirmendere-Malta Şelalesi Parkuru

Merhaba Dostlar;

Bu haftasonu rotası Değirmendere-Malta Şelalesi parkuru idi. Sanırım güneş gökyüzünde ısıtmaya başlayınca su kenarında olmaya da özlem duyuyor insan. Her ne kadar yasaklar bizi bir günle sınırlasa da şimdilik bunun da tadını çıkarmaktan başka çare yok gibi. 😊

Parkura gelince; isterseniz aracınızla Tahtalı Barajı’nın girişinde yer alan Orman Genel Müdürlüğü’ne ait Güvenlik Klubesi’ne ulaştıktan sonra yaya olarak ya da araçla şelalenin bulunduğu yere kadar aracınızla devam edebilirsiniz. Ancak doğayı korumak ve manzarının keyfini çıkarmak adına yaya olarak devam etmenizi tavsiye ederim😊

Parkur tamamen stabil toprak yoldan devam etmektedir. Derece olarak kolay bir parkur olup her yaşa uygundur. Parkur üzerinde su kaynağı bulunmuyor ama dere yatağından su içilebilir.

Malta Şelalesi’nde kamp atmak yasak, ancak güvenlikten izin alıp kamp atma şansınız mevcut. Şelale bölümünde 1 çadırlık (4 kişilik) yer mevcut.

Yürüyüş için spor ayakkabı yeterli olacaktır. İsterseniz baton kullanabilirsiniz. Ateş yakmamanızı öneririm. Bahar ve yaz aylarında daha keyifli olacağını düşündüğüm parkur bitimindeki şelalede yaz aylarında serinlemek de mümkün.

Şelale etrafında ve parkur üzerinde çöp atabilceğiniz bir yer bulunmadığından lütfen çöplerinizi şehire götürünüz. 👍 Biz doğayı korursak o da bize tüm güzelliğini her daim sunar.

Doğayı seven ve doğada olan herkese selam olsun güzel insanlar.

DOĞA’da KAL’maya devam edin.

GPS VE ROTA HAKKINDA BİLGİ

Powered by Wikiloc