Orta Seviye Bütçe İle Decathlon’dan Alınabilecek Kamp Malzemeleri

Merhaba Dostlar;

Kamp yapmak istiyor ancak malzeme seçmekte zorlanıyor musunuz? Sizler için Decathlon’dan Orta bir bütçeyle alınabilecek, başlangıç için tüm kamp ihtiyaçlarınızı karşılayacak malzemeleri seçtim. Katkı sağlamasını dilerim.

1- MH100 Fresh & Black QUECHUA ÇADIR (2 Kişilik)

FRESH & BLACK QUECHUA

Kamp yapmaya yeni başlayan arkadaşlar için orta seviye fiyat performans ürünü olan, daha az güneş ışığı geçiren ve daha çok hava akımı sağlayan 2 kişilik çadır. Çadırın dış tentesinin 2000 mm, zemin matı 5000 mm olması su geçirmez özelliğini gösteriyor lakin, uzun süreli ve yağmurlu havalarda yapılacak kamplar için uygun değildir. Zaten fresh&black dış kumaş özelliği bizlere daha çok yaz aylarında konfor sağlayacaktır. Çadırın ağırlığı 3 kg olup çantada taşımak için orta seviye bir ağırlığa sahiptir. Polleri (direkleri) cam elyaftan olduğu için kurulum esnasında hassas olunması gerekmektedir Aksi takdirde kırılma riski bulunmaktadır.

Tepede 2 havalandırma bölmesi, 2 yanal açıklık, dış tente ve zemin arasında tüm çadırı çevreleyen bir havalandırma alanı: Bu sayede, oda ve dış tente arasında hava dolaşımını sağlar, havayı yeniler ve nem oluşumunu engeller. Fresh konsepti güneş ısısını azaltır.

https://www.decathlon.com.tr/mh100-fresh-black-cadir-id_8576112.html

2- TREK 500 5°C FORCLAZ UYKU TULUMU

Bu uyku tulumu yaz, ilkbahar ve sonbahar aylarında rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür. Konfor derecesi 5 derecede, limit sıcaklığı ise 0 derecedir. L bedende 1200 gr. ideal bir ağırlığa sahiptir. Bu uyku tulumunu kesinlikle yıkama ve kuru temizleme yapmamanızı öneririm, ayak uçlarında bulunan kopçalardan asarak havalandırarak temizlemeniz gerekmektedir.

⚠️ Dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da uyku tulumunu alırken beden seçimidir. Çünkü bedeninizden büyük tercih ederseniz ısıtmanız gereken alan büyüyecek bu da sizi üşütecektir.

https://www.decathlon.com.tr/trek-500-uyku-tulumu-id_8556633.html

3- TREK 100 FORCLAZ KÖPÜK MAT

Bir diğer kamp vazgeçilmezi olan ürün ise dört mevsim kullanılabileceğiniz, katlanabilir Z mattır.  Akordeon gibi katlanabilir olmasından dolayı az yer kaplar ve çantada taşıma kolaylığı sağlar. Katlanabilir olmasının bir başka güzelliği de koltuk, minder, yastık ve yarım mat olarak da kullanılabilmesidir.

⚠️ Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus; gri olan alüminyum kaplı tarafı her zaman zemine serilecek.

https://www.decathlon.com.tr/trek-100-mat-id_8543045.html

4- 200 LÜMEN -TREK 500 FORCLAZ KAFA LAMBASI/FENERİ

Dış çerçevesinin plastik olması darbelere karşı dayanıklılık sağlamaktadır. 200 lümen aydınlatma özelliği ile daha uzak mesafeleri de rahatlıkla görebilmemizi sağlayacaktır. Güçlü su sıçramalarına karşı dayanıklı, 90 gr’lık ideal bir ağırlığı bulunmaktadır. 1800 mAh güce sahip Lityum İyon bataryası ürünle birlikte satılan microUSB ile şarj edilebilmektedir. Şarj süresi 2 – 2,5 saat arası, pil ömrü eko modda 30 saat, orta modda 8 saat, güçlü modda 3 saattir.

https://www.decathlon.com.tr/trek-500-kafa-lambasi-id_8602805.html

5 – MH100 QUECHUA KAMP YEMEK SETİ (İKİ KİŞİLİK)

Kamp yapacağınız alanda yemek yeme imkanı bulunmuyor ya da ben kendi yemeğimi kendim yaparım derseniz bu ürüne de bir göz atmanız da fayda var.
İki kişilik kullanabileceğiniz kamp tenceresi, çatal, kaşık, bıçak, kase ve 1,1 lt hacimli tencere bulunmaktadır. *Bu ürün fiyat ve performans olarak üst segmentlerde de alabileceğiniz tek kişilik paslanmaz pişirme setidir. Tenceremizin sap kısmının çıkartılabiliyor olması yemek yaparken oldukça kolaylık sağlayacaktır. Tencerinin üzerinde bulunan delikler ise daha güvenli bir pişirme olanağı sağlıyor. İçinden çıkan 0,45 lt’lik kase hem yemek tabağı hem de bardak olarak kullanılmaya elverişli. Kaşık, çatal ve bıçak plastik malzemeden olduğu için ısıya çok dayanıklı olmuyor, erimemeleri için dikkatli olmakta fayda var.

https://www.decathlon.com.tr/mh100-kamp-yemek-seti-id_8492725.html

6 – 50 + 10 L TREK 500 FORCLAZ SIRT ÇANTASI

Çantanın boş ağırlığının 2 kg olması, iç kapasitesi göz önüne alındığında tercih edilebilir bir ürün yapıyor bu ürünü. Önden ve alttan açılır 11 cep + suluk bölmesi trekking ve hikking sırasında eşyalarımıza rahat bir şekilde ulaşmamızı sağlayacaktır. Çantanın içinde suluk için ayrı bir bölmenin olması, yürüyüş sırasında sıcaklık hissini azaltan rahat ve köpüklü sırt yapısı olması bu çantayı satın almak için referans olabilir.


https://www.decathlon.com.tr/trek500-sirt-cantasi-id_8491991.html

7 – 1 L QUECHUA PASLANMAZ ÇELİK TERMOS

Kamp yaparken sıcak/soğuk su ya da içecek ihtiyacı için kullanılabilecek 1 litre hacimli, taşıması kolay kullanışlı çelik termos. 95°C’den itibaren: 6 saat sonunda 82°, 12 saat sonunda 73°, 24 saat sonunda 60° ‘lik ısı yalıtımı bulunmaktadır.

https://www.decathlon.com.tr/metal-termos-1l-id_8172380.html