Sarı Meşe Şelalesi – Doğa Yürüyüşü

Merhaba Dostlar;

Yine hafta sonu, kamp atmak için hafta sonu yasaklarının kalkmasını bekleyenler olabilir ancak yasaksız tek bir günümüz olsa da, bu doğayla buluşmak için engel değil 😊

Bu hafta sonu sizler için Armutlu Köyü- Tez Geçidi- Kazan Gölü yürüyüş parkurunu tavsiye edeceğim. Doğanın yine muhteşem güzellikler sunduğu bir parkur, üstelik su kenarında olmak bu sıkıntılı günlerde insanı biraz daha huzurlu ve dingin hissettirebilir ne dersiniz?

🚗Arabası olanlar için Tez Geçidi- Sarımeşe Şelalesi kısmına kadar araçla gelip yaklaşık 4 km olan parkuru yürüyebilirsiniz.

🚌Arabası olmayan arkadaşlar için yeni garaj ilçe terminalinin olduğu yerden Armutlu dolmuşları kalkıyor. Jandarmanın orada inip konumu takip ederek yürüyebilirsiniz.

Parkur başlangıcına ulaşıp vadi içine girdiğinizde kaygan ve çürük ağaçlara dikkat etmeniz gerekiyor. Buton bulundurmanızda fayda var.

Parkur üzerinde ateş yakabileceğiniz bir alan yok bu yüzden kamp tüpünüzü yanınızda götürebilir ya da dönüş vakti Tez Geçidi’nde yemek yiyebilirsiniz. 🍽️

DOĞADA KAL’maya devam edin. ✌️ 🏕️🏞️🌳

Powered by Wikiloc