Sazlıca Koyu Kamp Alanı (Foça/İZMİR)

SAZLICA KOYU KAMP ALANI

O kadar güzel bir şehirde yaşıyoruz ki. Özellikle yaz aylarında hafta sonlarını değerlendirmek için gidilebilecek çok güzel yerler var. Şahsen ben kalabalık yerleri pek sevmiyorum, daha çok yeni yerler keşfetmek tercihim. Lakin bazen de yakın yerler cezbedici olabiliyor. Şehre yakınlığı ve ulaşım kolaylığı nedeniyle.

Rotamız yine Foça. Sazlıca Plajı. Eminim aranızda duyan ve giden çoktur, bilmeyen ve gitmemiş olanlar için biraz bahsetmek isterim. Koy’da iki alan var; biri adını Koy’dan alan ve ücretli olan Sazlıca Kamping diğeri de kampinge çok yakın mesafede (yaklaşık 200-300 metre) ücretsiz olan alan. Her ikisi de kamp için tercih edilebilir. Konfor sevenler için ve kamp yapmayı konfor alanından çıkmak olarak görenler için. Tercih sizin. ⛺😉

Ücretler oldukça makul, ancak yüksek sezonda kalabalık olması nedeniyle önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. 👍 Ücretsiz olan alanda kamp yapmak isterseniz biraz erken saatlerde gitmenizi öneririm. Alan geniş ancak kamp atılabilecek alanlar biraz kısıtlıdır. Ağaçlık alan pek fazla yok. Şemsiye veya gölgelikle gitmenizi öneririm. Güzel yerler hemen kapılabilir.  👍 Keyifli bir hafta sonu için, şehirden çok da uzaklaşmadan gidilebilecek yerlerden biri.

Ücretsiz kamp alanı için;

  • Herhangi bir tesis, wc, duş, su bulunmuyor.  
  • Kamp alanı ücretsiz.
  • Otopark ücretsiz.
  • Yanınızda bol bol su ve buzluk bulundurabilirsiniz.
  • En yakın market 4-5 km, bu nedenle yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmenizde fayda var.
  • Çöplerinizi zaten yanınızda götüreceğinizden eminim. ✌️

📌Ulaşım 🏍️🚗 🚌

🚉 İzban Biçerova durağından Yeni Foça otobüsleriyle aktarma yaparak son durakta indikten sonra buradan Eski Foça’ya giden dolmuşlara binerek ulaşabilirsiniz.

🚌 İzmir otogardan kalkan Yeni Foça ya da Eski Foça minibüsleriyle de ulaşmak mümkün.

🚗 Özel aracınızla gidecekseniz GPS ve harita konum bilgilerini aşağıya bırakıyorum.

GPS verilerine ve harita konum bilgisine alt taraftan ulaşabilirsiniz.

DOĞA’da KAL’maya devam edin. 💚🍀🏕️