Stanley Termos Aldık, Pekiyi Bakımını Nasıl Yapmalıyız?

Sizlere daha önce tavsiye ettiğim Stanley termos ile ilgili birkaç bakım önerisi de vermek istiyorum. Aslında hangi marka olursa olsun, bunun gibi uzun yıllar kullanılacak kamp malzemelerine her zaman özenle bakmak gerekiyor ki, uzun süreler verimli kullanılabilsin. Stanley ürünlerinin en büyük avantajı “ömür boyu garantili” olmaları. Ancak bu yine de bakım yapmayı ihmal etmeyi gerektirmiyor tabi. 😊

Gelelim bakım önerilerine:

– Ürünü aldığınızda dezenfekte etmek için sirkeli su kullanabilirsiniz. Çamaşır suyu gibi amonyaklı deterjanlar kullanmamanızı tavsiye ederim. Bu tip kimyasallar termosun özelliğinin bozulmasına sebep olabiliyor. Sirkeli su karışımını 24 saat kadar termosunuzda beklettikten ve iyice duruladıktan sonra termosunuz kullanıma hazır.

– Dezenfekte işleminden sonra önce sıcak sonra soğuk su doldurup birer kez ısıtma ve soğutma işlemi yapmanızı da tavsiye ederim. Bu işlemi yaparken kapak açık olmalıdır.

– Ürününüzü kullanmaya başladıktan sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da ne kadar doldurulması gerektiği. Kapağı sıkıştırmayacak seviyede sıcak ya da soğuk içecekle doldurun, maksimum seviyeyi aşarsanız vakumlu kapak sıkışıyor ve hiç istenmeyen kazalara sebep olabiliyor. Dikkatli olun.

– Kuru buz, asitli içecek, süt ve süt benzeri içeceklerin taşınması ve saklanması için uygun değil. Kuru buz ve asitli içecekler özelliklerinin bozulmasına neden olabiliyor. Süt ve süt türevi içecekler ise bakteri üremesine sebep oluyor. Bu termoslar daha çok su, çay, kahve gibi içecekler için ideal.

– Ürünü mikrodalga, fırın, ocak gibi ısıtıcılara koymamanızı tavsiye ederim. Isıtma işlemi plastik aksamlarına ve dış kaplamasına zarar verecektir.

– Ürününüzü darbelere ve çizilmelere karşı koruyucu bir kılıf ile, bu mümkün değilse de çantanızın orta bölümünde taşımanızı öneririm. Darbe ve çizilmelere karşı hassas bir ürün. Kullandıkça zaman içinde ister istemez çizilme gibi durumlar olacaktır. Ancak ne kadar uzun korursak o kadar fazla performans sağlayabiliriz.

– Ürününüzü her kullanımdan sonra mutlaka temizleyin. Kapak ve bardak kısmı bulaşık makinesinde yıkanabiliyor ancak gövde kısmı mutlaka elde yıkanmalı!! Ben hepsini elde yıkayıp işimi garantiye alıyorum. 😊

Stanley termos benim kamplarımın vazgeçilmez bir parçası. Sizler de benim gibi kampları çay ve kahve ile daha keyifli hale getirmeyi tercih edenlerdenseniz mutlaka bir adet edinmenizi tavsiye ediyorum. İnanın verdiğiniz paraya değiyor. Umarım verdiğim bilgiler faydalı olmuştur. Sağlıcakla kalın ve DOĞA’da KAL’maya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir