Stanley Termos Alınmalı mı?

Stanley Adventure Vakumlu Termos

Şimdi sizlere benim de severek kullandığım ve çok memnun olduğum bir üründen bahsetmek istiyorum. Stanley marka termos. Bu üründen benim gibi memnun olanların çok olduğunu biliyorum ancak bazıları da fiyatlarının çok yüksek olması sebebiyle memnuniyetsiz. Fiyat konusunda hak vermiyor değilim lakin ürünün performansına denebilecek hiçbir şey yok açıkçası. Ben son 5-6 yıl içinde farklı ebatlarda 6-7 adet termos edindim ve hepsinden de memnun kaldım. Sizlerle de bu memnuniyetimi paylaşmak, kendi tecrübelerimden yola çıkarak hem ürünü tanıtmak hem de dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetmek istiyorum.

Termosumuz çift yalıtımlı malzemeden oluşmaktadır. Kullanım klavuzunda; sıcak/soğuk fark etmeden 24 saat ve buzlu içecekleri 120 saate kadar muhafaza edebildiği söyleniyor.

Benim kişisel tecrübeme göre; 30-35 derece hava sıcaklığında soğuk suyu 10 saat kadar muhafaza etmiştir. Termosu doğrudan güneş ışığından korumak şartıyla.

Buzlu içecekleri vaad ettiğinden 40 saat aşağıda 82 saat muhafaza edebiliyor. Kış dağcılığında ise hava sıcaklığının +2 – 10 derecelerde ise kaynar suyu maksimum 4 saate kadar sıcak tuttuğunu söyleyebilirim.

Genel olarak, aslında rakamlar bize söylenenler ile aynı olmasa da yine de çok iyi performans diyebiliriz. Şunu da belirtmemde fayda var; bu rakamları tamamen faaliyet sırasında test ettim ve kapak defalarca açılmıştır.

Dikkate Alınması Gerekenler

-Stanley termosların son kullanma ömrü olduğunu gibi bir yanılgının var olduğunu okudum. Zincir marketlerde ucuza satılmasının sebebin bu olduğu düşünülmüş sanırım. Kesinlikle böyle bir şey yok arkadaşlar, zaten termos ömür boyu garantili yeter ki faturanızı kaybetmeyiniz.

– Darbelere karşı açıkçası çok narin diyebiliriz, bu yüzden çantanızın en alt kısmına koymamaya özen gösterin. Zamanla çizikler oluştuğunu ve boyasının gittiğini göreceksiniz. Lakin bu kullanıma kesinlikle engel değildir.

– Vakumlu üst kapağı dikkatli şekilde sıkmamız gerekiyor. Çok fazla sıktığınızda vakumdan dolayı çok açılacaktır.

– Termosunuzu vakumlu kapağın olduğu kısma kadar değil de biraz daha aşağısında doldurursanız daha verimli olacaktır. Ağzına kadar doldurduğunuzda vakumlu kapak basınçtan dolayı açılıyor bu da çantanızın ve eşyalarınınız ıslanmasına sebep olur. Hatta sıcak içecek taşıyorsanız yanıklara bile sebebiyet verir.

– Vakumlu kapağınız eğer kendi kendine açılıyorsa işte tam bu yüzdendir. Sorununuz devam ediyorsa kesinlikle Stanley ile irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Özellikleri:

18/8 paslanmaz çelik

Çift duvarlı vakum yalıtımı, BPA içermez

Vakum yalıtımı sayesinde içecekleriniz 24 saat sıcak/soğuk, 120 saat buzlu kalır

Yalıtımlı kapağı, bardak olarak da kullanılabilir

Sadece elde yıkama

Teknik Özellikleri:

Ağırlık                        : 639 gr

Boyutlar                      : 9,4X10X29,5 cm

Sıcaklık/Soğukluk       : 24 saat

Buzlu içecekler           : 120 saat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir