Yelken Kayalıkları Kamp Alanı – Foça

YELKEN KAYALIKLARI KAMP ALANI (Foça/İZMİR)

İzmir’de çok bilinmeyen, harika bir kamp alanından bahsetmek istiyorum size. Yelken Kayalıkları. Yeni Foça ile Eski Foça arasında kalan Koy, yaz aylarında buraların kalabalığından kaçmak ve kamp yapmak için oldukça güzel bir yer. ⛺😉 Yeni Foça yolundan Eski Foça’ya giderken yaklaşık 7 km sonra Koy’a yürümeniz gereken patika yolun başlangıcına ulaşıyorsunuz. Araçla iniş mümkün değil ne yazık ki. Aracınızı yol kenarına rahatlıkla park edebilirsiniz. Çam ağaçları ile kaplı keyifli patika yoldan 10-15 dk kadar yürüyerek Koy’a ulaşabiliyorsunuz. Üstelik yürürken kamp atılabilecek alanları da keşfetmek mümkün oluyor.

🏕️⛺ Sahil taşlarla kaplı, bu nedenle kamp için ağaçlık alanların olduğu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Sahili gibi denizin içi de taşlarla kaplı, deniz ayakkabısı kullanmak iyi olabilir. Bu bölgede deniz kestanesi de çok görülüyor, benden söylemesi 😊. Kampınız kabusa dönüşmesin. 👍 Deniz balık yönünden oldukça zengin, balık tutmayı sevenler için bereketli. Kamp ateşinde tutuğun balıkları pişirmek de ayrı bir keyif olur. 🐠🐠✌️ Muhtemelen tektonik hareketlerle oluşmuş denizin içinden yükselen kayalıklar birçok fotoğraf sever için görsel bir şölen yaratacak güzellikte, mucizevi. Hem güzel fotoğraflar çekip hem de keyifli bir kamp yapayım derseniz mutlaka gitmenizi öneririm. 📷😎

  • Herhangi bir tesis, wc, duş, su bulunmuyor. Sadece doğa ve siz. 👍
  • Kamp alanı ücretsiz.
  • Otopark ücretsiz.
  • Yanınızda bol bol su ve buzluk bulundurabilirsiniz.
  • En yakın market 4-5 km, bu nedenle yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmenizde fayda var.
  • Çöplerinizi zaten yanınızda götüreceğinizden eminim. ✌️

📌Ulaşım 🏍️🚗 🚌

🚉 İzban Biçerova durağından Yeni Foça otobüsleriyle aktarma yaparak son durakta indikten sonra buradan Eski Foça’ya giden dolmuşlara binerek ulaşabilirsiniz.

🚌 İzmir otogardan kalkan Yeni Foça ya da Eski Foça minibüsleriyle de ulaşmak mümkün.

🚗 Özel aracınızla gidecekseniz GPS ve harita konum bilgilerini aşağıya bırakıyorum.

GPS verilerine ve harita konum bilgisine alt taraftan ulaşabilirsiniz.

DOĞA’da KAL’maya devam edin. 💚🍀🏕️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir